Warsztaty eko – artystyczne „Pasja jest w nas” dla dzieci małych i dużych
Termin i miejsce: Cafe „Pensjonat” Lanckorona w każdą trzecią niedzielę miesiąca od 12.00
Przygotowanie, prowadzenie: Jola Hytkowska – Zagroda Ławeczki

2 WARSZTAT: Poznajemy możliwości naszych rąk.
Posiadamy różnorodne talenty, często nie mając świadomości, że je mamy. Zainteresowani jesteśmy wykonywaniem różnych czynności i zadań, ale na co dzień brak nam czasu, możliwości albo odpowiednich materiałów. Tym razem poznamy bardziej zaawansowane techniki plastyczne i sięgniemy do rękodzieła: malujemy na szkle (można przywieźć swoje naczynia do trwałego ozdobienia), robimy naszyjnik z gotowych elementów jubilerskich i własnoręcznie ulepionych ze specjalnej, utwardzalnej glinki, malujemy także na starych deskach – to propozycja dla bardziej zaawansowanych, bo malować będziemy farbami akrylowymi. Najmłodszym uczestnikom zaproponuję stemplowanie na kolorowych kartonach różnymi, dziwnymi przedmiotami – bo każda rzecz zostawia ślad.

O ZAJĘCIACH: Warsztaty rozwijające twórcze myślenie, sprawność manualną i współdziałanie. Dzieci miło spędzą czas w gronie innych osób i nauczą się czegoś nowego.
– Dlaczego warsztaty? Bo dzieci będą nabywały nowe umiejętności i będą posługiwały się różnymi narzędziami oraz przyborami.
– Dlaczego twórcze? Bo pozwolą na kierowanie własną aktywnością podczas poznawania różnych technik plastycznych oraz otworzą dziecięce umysły na nietypowe wykorzystanie znanych materiałów.
– Dlaczego eko? Ponieważ będziemy wykorzystywać naturalne tworzywo, a także damy drugie życie odpadom, chroniąc tym samym zasoby naturalne. Zapraszamy – będzie różnorodnie i ciekawie, i nie tylko plastycznie.

O PROWADZĄCEJ: Jola Hytkowska – z wykształcenia m.in. nauczyciel, aktywny zawodowo od ponad 30 lat. Pasjonuje ją poszukiwanie najlepszych dla rozwoju dziecka strategii pracy. W Lanckoronie od 2009 roku prowadzi zajęcia artystyczne dla dzieci i animacje przy muzyce przy okazji różnych imprez plenerowych. Obecnie remontuje własny dom, zakłada ogród i tworzy Zagrodę Ławeczki – miejsce do odpoczynku i aktywności z ofertą zajęć artystycznych, rękodzielniczych, terenowych, szkoleń dla dorosłych, weekendów rodzinnych oraz imprez integracyjnych dla dzieci i rodziców. Kobieta z pasją i uśmiechem, bardzo otwarta na ludzi, emanująca serdecznością i pozytywną energią. Zawodowo prowadzi także szkolenia dla nauczycieli oraz tworzy treści na strony internetowe (web content writer). Miłośniczka natury, aktywności – jeździ na rowerze, biega na nartach, wędruje – oraz zwierząt – ma dwa psy Meli Melo i Agamona, dwa koty – Gienka i Pana Puszka.

***
Cafe „Pensjonat” to artystyczna kawiarnia i mini-restauracja z galerią i małą sceną. Mieści się przy lanckorońskim Rynku w zabytkowym budynku dawnego magistratu. Tutaj genius loci Lanckorony harmonijnie łączy się z klimatami odnajdowanymi w różnych zakątkach świata, a Natura spaja z Kulturą (www.cafepensjonat.pl).