Zapraszamy w najbliższą niedzielę od godz. 12.00 do Cafe Pensjonat Lanckorona na specjalną edycję warsztatów eko – artystycznych Pasja jest w nas. Pod okiem Magdy Berneckiej wykonamy wielkanocne palmy. Zapewniamy wszystkie materiały – tworzywo przyrodnicze, papier, krepina, bibułka. Nie są wymagane specjalne umiejętności – fachowy instruktaż krok po kroku poprowadzi nas do celu. Własnoręcznie wykonana, unikatowa palma cieszyć będzie oczy całej rodziny i bliskich.

Święcenie palm to jedno z barwniejszych wydarzeń i element przygotowań do świąt wielkanocnych. Robi się to w Palmową Niedzielę, która rozpoczyna Wielki Tydzień – dla chrześcijan czas zadumy i refleksji. Podstawą wykonania palmy są gałązki wierzbowe, do których dodaje się suszone trawy, kwiaty oraz elementy wykonane z bibułki lub krepiny. W tradycji chrześcijańskiej palmy symbolizują mękę, a jednocześnie triumf i zmartwychwstanie oraz nieśmiertelność duszy ludzkiej, w tradycji ludowej są symbolem odnowy sił witalnych przyrody. Poświęcone palmy wg tradycji należy przechowywać do następnego roku – chronią przed pożarem, powodzią i chorobami.

Naszym instruktorem będzie Magda Bernecka – mieszkanka Jastrzębi, absolwentka SAPU, członkini Stowarzyszenia 3 Wionki, która słynie ze swoich umiejętności – często można Ją spotkać na lanckorońskim rynku podczas imprez z robótką w ręku – szyje, tworzy piękne hafty, wyplata wianki, kreuje unikalne stylizacje na Festiwal Anioł w Miasteczku, czy Romantyczna Lanckorona. Magda oprócz umiejętności manualnych i artystycznego wyczucia posiada także ogromną wiedzę na temat wiejskich tradycji – to Jej prawdziwa pasja.